niedziela: 03.07.2022 imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy   
eKartki:
ostatnio dodana
najpopularniejsza

Zasłyszane:
„Świat jest głową ofiarnego konia, słońce jego okiem, wiatr jego oddechem, ogień jego pyskiem. Rok jest ciałem ofiarnego konia, niebiosa jego grzbietem, sklepienie niebieskie jego brzuchem, ziemia jego piersią, cztery strony świata jego bokami (..)”.
Cyt.(za:) A.Basham, Indie, Warszawa 1964, s.315.
O nas
Historia klubu
Było, nie minęło?
Ludzie
Kontakt
Aktualności
Nowości na stronie
Aerobik
Filmy
Galeria Pod śrubką
Koło modelarskie
SFOR
Szkółka szachowa
Teatr
Taniec
Wakacje ze śrubką
Warsztaty
Bajkowe Spotkania Teatralne
Festiwal Nauki i Sztuki
Cztery Pory Roku
Konkurs Modeli "śrubka"
Szachy w Galerii
Lasek
Konferencje Naukowe
Katowice Dzieciom
Ponad Granicami
Dzieci - dzieciom
Plener malarski
Inne
Twórcy
Biblioteka
Kawiarenka internetowa
Artykuły
Zaprosili nas
Kontr(a)wersje
Sporysz
Regionalia
Tam byliśmy
Prowincja
AKF NAKRĘTKA
Radio internetowe VIS
Kółko Cnót Wszelakich
Remont Klubu
eKartki

Działalność    Taniec    towarzyski towarzyski
KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO
Zaproszenie na zajęcia

Coraz większą popularnością cieszą się kursy tańca towarzyskiego. Taniec towarzyski staje się formą współczesnego kontaktu społecznego w czasie uroczystości rodzinnych czy społecznych. To przyjęcia weselne, studniówki są okazją do wspaniałych przeżyć estetycznych ich uczestników spędzających wiele czasu na wspólnej zabawie tanecznej.
Ludzie tańczą od zarania dziejów, taniec jest nierozerwanie związany z naszą kulturą, życiem. Taniec towarzyszy człowiekowi niemal od samych początków egzystencji wielokrotnie stając się nieodłącznym elementem ułatwiającym współżycie społeczne w pierwotnych grupach ludzkich. Był również elementem obrzędowości towarzyszącym wabieniu i zdobywaniu partnerów życiowych. Był również niezbędnym elementem kulturowych zachowań ludzkich na każdym szczeblu rozwoju społecznego. Taniec towarzyszył mieszkańcom naszego globu w najważniejszych momentach życia. W procesie rozwoju kulturowego człowieka taniec przybrał różnorodne formy wyrazu artystycznego. Musimy zdawać sobie sprawę, że taniec to nie tylko sposób na rozrywkę, miłe spędzenie czasu - to dla wielu sposób na życie.
Taniec towarzyski wpływa wspaniale na kondycję fizyczną, ale także psychiczną - na pracę mózgu co potwierdzają badania medyczne. Tańcząc zapominamy o troskach życia codziennego. Poruszanie się w rytm muzyki to naturalna, instynktowna reakcja naszego organizmu nawiązująca nawet do pierwotnych zachowań kulturowych człowieka. Poznając kroki tańców i doskonaląc swój kunszt taneczny zapisany umownymi krokami i figurami stopniowo zaczynamy odczuwać coraz większą przyjemność z takiego sposobu spędzania czasu. Niektórzy uważają, iż taniec jest jak narkotyk - jeżeli poznasz jego smak trudno będzie Ci się oprzeć pokusie, aby tańczyć.
Czy od razu musimy dążyć do tego, aby tańczyć jak pary taneczne, które swoje umiejętności prezentują na turniejach tańca? Oczywiście, że nie. Tańczyć może każdy, a podstawowa zasada jest taka, aby taniec towarzyski niósł radość.
Zapisy telefoniczne 33 475 07 93, bądź na srubka13@gazeta.pl lub na gg 2129748, podając imię i nazwisko, adres i nr tel. kontaktowego (stacjonarnego)

Zajęcia każdego stopnia trwają po 18 godzin lekcyjnych.
Prowadzący zajęcia - inż. Zbigniew Walas
Proponowany zakres zajęć edukacyjnych w zakresie tańca towarzyskiego:
      

 • walc angielski,
 • walc wiedeński,
 • walczyk "na 2",
 • foxtrot,
 • jive,
 • cha - cha,
 • disco,
 • samba,
 • rumba,
 • tango,
 • polka,

 • na życzenie uczestników zajęć -

  polonez.


Całość edukacji uwzględnia stopniowe przyswajanie sobie poszczególnych tańców począwszy od podstaw w czasie zajęć I stopnia, poprzez poznawanie coraz trudniejszych kroków i figur na stopniach V i VI.

Klub śrubka

powrót

  ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 20:33:48 Copyright ©2003-2006 Stowarzyszenie Kulturalne "prowincja"