środa: 22.03.2023 imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny   
eKartki:
ostatnio dodana
najpopularniejsza

Zasłyszane:
„W ogólności jednak reakcja na cierpienie może być różna. U jednych cierpienia wywołują  potrzebę projekcji na zewnątrz, chęć wyładowania nagromadzonej energii w formie zemsty czy agresji. U innych powstają, w miarę wzmagania się cierpienia, stany stopniowego znużenia, poddania się cierpieniu, rezygnacji, zamierania energii. U jeszcze innych występują tendencje do przekształcania się, do zastępowania rozbitych form życia innymi. Ta ostatnia reakcja zachodzi zazwyczaj u osobników o chwiejnym układzie tendencji, o braku stabilizacji biopsychicznych, o gotowości do dezintegracji, ale zarazem o przewadze potrzeb kulturalnych nad instynktem samozachowawczym, co umożliwi im w końcu harmonizowanie się i rozwijanie osobowości”.
(K. Dąbrowski, Trud istnienia, Warszawa1975, s.74.)O nas
Historia klubu
Było, nie minęło?
Ludzie
Kontakt
Aktualności
Nowości na stronie
Aerobik
Filmy
Galeria Pod śrubką
Koło modelarskie
SFOR
Szkółka szachowa
Teatr
Taniec
Wakacje ze śrubką
Warsztaty
Bajkowe Spotkania Teatralne
Festiwal Nauki i Sztuki
Cztery Pory Roku
Konkurs Modeli "śrubka"
Szachy w Galerii
Lasek
Konferencje Naukowe
Katowice Dzieciom
Ponad Granicami
Dzieci - dzieciom
Plener malarski
Inne
Twórcy
Biblioteka
Kawiarenka internetowa
Artykuły
Zaprosili nas
Kontr(a)wersje
Sporysz
Regionalia
Tam byliśmy
Prowincja
AKF NAKRĘTKA
Radio internetowe VIS
Kółko Cnót Wszelakich
Remont Klubu
eKartki

Po godzinach    Twórcy    Marcin Steckiewicz Marcin Steckiewicz
Marcin STECKIEWICZ

Sesje zdjęciowe są dla mnie pasją odkrywania człowieka i otaczającego świata. W świat fotografii wprowadzał mnie tata na wspólnych wyprawach do lasu. Człowiek wywodzi się z natury dlatego znajduję tam natchnienie do realizowania się w fotografii ludzi. Najpierw byłem przyrodnikiem, a potem zająłem się fotografowaniem plenerów i tych rzeczy, które  mnie  zaskakują  swoim  pięknem  i harmonią: wschody
i zachody słońca, poranne mgły, leśne zwierzęta etc.
    Zawodowo zajmuję się fotografią od roku, dlatego też jest to moja pierwsza duża wystawa. W zeszłym roku robiłem zdjęcia Twórcom Orawskim do folderu poświęconego ich twórczości. Był to pierwszy kontakt z szerszą publicznością oglądającą moje fotografie na 1 Światowym Zjeździe Orawian. Miałem też przyjemność wystawiać swoje prace w Warszawie w Urzędzie Dzielnicy Bielany. Były to artystyczne fotografie dzieci z miejscowej Szkoły Muzycznej.
    Okazjonalnie  mam  przyjemność  współpracować  z  artystami  znanymi  choćby
z telewizji jak np. dziennikarze Krzysztof Ziemiec, Bogdan Rymanowski czy aktorami: Wojciech Majchrzak, Marta Juras, Weronika Nockowska, a także muzykami: Kasia Cerekwicka,Andrzej Haniaczyk..
    W swoich pracach dążę do tego by zdjęcia mówiły same za siebie, by były robione duszą. Zimą będę wystawiał swoje prace do konkursów, a więc w przyszłym sezonie okaże się, czy zyskały one akceptację kolejnych ludzi.
    Mam nadzieję, że zdjęcia Państwu przypadną do gustu, a sama wystawa skłoni do zastanowienia się nad przemijalnością tego świata i wybrania tego, co w życiu najważniejsze. Ja już wybrałem:)

  
Marcin Steckiewicz

powrót

  ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 16:22:52 Copyright ©2003-2006 Stowarzyszenie Kulturalne "prowincja"