piątek: 18.01.2019 imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra   
eKartki:
ostatnio dodana
najpopularniejsza

Zasłyszane:
„Przyczyna zwalczania przez muzułmanów współczesnej cywilizacji europejskiej nie leży wcale w relatywizmie kulturowym. Muzułmańscy tradycjonaliści i fundamentaliści wcale nie są negatywnie nastawieni wobec koncepcji uniwersalizmu. Nie zwalczają również zachodniej cywilizacji współczesnej jako całości. Swoją negację ograniczają do kartezjańskiego skoncentrowanego n człowieku spojrzeniu na świat, ale także do wiary w potęgę ludzkiego rozumu przeciwstawianego Boskiemu objawieniu”.
(Bassam Tibi)O nas
Historia klubu
Było, nie minęło?
Ludzie
Kontakt
Aktualności
Nowości na stronie
Aerobik
Filmy
Galeria Pod śrubką
Koło modelarskie
SFOR
Szkółka szachowa
Teatr
Taniec
Wakacje ze śrubką
Warsztaty
Bajkowe Spotkania Teatralne
Festiwal Nauki i Sztuki
Cztery Pory Roku
Konkurs Modeli "śrubka"
Szachy w Galerii
Lasek
Konferencje Naukowe
Katowice Dzieciom
Ponad Granicami
Dzieci - dzieciom
Plener malarski
Inne
Twórcy
Biblioteka
Kawiarenka internetowa
Artykuły
Zaprosili nas
Kontr(a)wersje
Sporysz
Regionalia
Tam byliśmy
Prowincja
AKF NAKRĘTKA
Radio internetowe VIS
Kółko Cnót Wszelakich
Remont Klubu
eKartki

Po godzinach    Twórcy    Ewelina Hojdys Ewelina Hojdys
EWELINA HOJDYS
Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku – Białej, specjalizacja - reklama wizualna. Obecnie studentka na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Od najmłodszych lat sztuka jest moim wiernym towarzyszem.  Staram się rozwijać w różnych dziedzinach, jednakże najbliższe mojemu sercu pozostają rzeźba i malarstwo. W mojej dotychczasowej twórczości rzeźbiarskiej dominuje sztuka figuratywna, reprezentuje ona proces poznawania przeze mnie ciała ludzkiego i jego mechanizmów, z czasem jednak model staje się dla mnie inspiracją i pretekstem do kreowania nowych form. W świecie  ceramiki dominuje u mnie inspiracja naturą. Natomiast w malarstwie zachwyca mnie przede wszystkim kolor, lubię ze sobą zestawiać kontrastowe barwy, szukam ich w miejscach, w których nie są dostrzegalne na pierwszy rzut oka, lub przetwarzam je według własnego pomysłu. Poza sztuką interesuje mnie również dekoracja wnętrz i florystyka.
2009 - Udział w zbiorowej wystawie pokonkursowej „Portret rodzinny”  w  Lublinie.
2011 - Udział w zbiorowej wystawie poplenerowej ”Harenda 2011” w Galerii Wydziału Rzeźby przy Placu Matejki 13 w Krakowie.
2013 - 2014 - CISZA DIALOGU – Wystawa prac studentów i absolwentów Pracowni Rzeźby w Ceramice Na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii  Sztuk Pięknych
     - Galeria Lipowa 3, Kraków
     - Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Bolesławiec
     - Centrum Wiara i Kultura, Hebdów

2014-01-25 Ewelina Hojdys

  ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 18:07:31 Copyright ©2003-2006 Stowarzyszenie Kulturalne "prowincja"