środa: 27.09.2023 imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego   
eKartki:
ostatnio dodana
najpopularniejsza

Zasłyszane:
Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć.

Ernest Hemingway




O nas
Historia klubu
Było, nie minęło?
Ludzie
Kontakt
Aktualności
Nowości na stronie
Aerobik
Filmy
Galeria Pod śrubką
Koło modelarskie
SFOR
Szkółka szachowa
Teatr
Taniec
Wakacje ze śrubką
Warsztaty
Bajkowe Spotkania Teatralne
Festiwal Nauki i Sztuki
Cztery Pory Roku
Konkurs Modeli "śrubka"
Szachy w Galerii
Lasek
Konferencje Naukowe
Katowice Dzieciom
Ponad Granicami
Dzieci - dzieciom
Plener malarski
Inne
Twórcy
Biblioteka
Kawiarenka internetowa
Artykuły
Zaprosili nas
Kontr(a)wersje
Sporysz
Regionalia
Tam byliśmy
Prowincja
AKF NAKRĘTKA
Radio internetowe VIS
Kółko Cnót Wszelakich
Remont Klubu
eKartki









Po godzinach    Artykuły Artykuły
Studiowanie nad Tamizą.
Marzenia do zrealizownaia

Zastanawiasz się, co zrobić ze swoim życiem po zdaniu matury? Myślisz o pójściu na studia wyższe? Czy koniecznie w Polsce? Istnieje alternatywa. Studia za granica.
Przeczytaj:
Jeśli marzysz o studiach za granicą, skończ z marzeniami. Zabierz się do działania. Oto kilka podstawowych rzeczy, które powinny być wykonane przed Twoim przyjazdem na uczelnie.
Najpierw zastanów się, co chcesz studiować. Potem zacznij rozglądać się za placówka, która realizuje twój kierunek studiów. Możesz się zdziwić jak wiele kombinacji ma na studiach w Anglii psychologia, filologia angielska, fizyka, inżynieria czy matematyka. Każda dziedzina nauki koresponduje z pozostałymi. Taki punkt widzenie determinuje istnienie bardziej hybrydowych i dynamicznych kierunków studiów niż ma to miejsce w Polsce.
Chcesz znaleźć uniwersytet albo kierunek studiów, ale nie wiesz, od czego właściwie zacząć i gdzie szukać? Myślisz o rozpoczęciu studiów, czy tez o ich kontynuacji, ewentualnie o robieniu specjalizacji? Zajrzyj na stronę www.hero.ac.uk.
Na stronie www.hcstuff.com jest narzędzie do wyszukiwania konkretnych kierunków stodiów i uniwersytetów oraz wiele dodatkowych informacji. Największa ilość stron internetowych traktujących o studiach za granica znajdziesz wpisując w wyszukiwarce google haslo „British Universities”
Po wyborze kierunku studiow i miejsca gdzie mialyby sie one toczyc koniecznie zajrzyj na strone The University and Colleges Admission Service www.ucas.ac.uk.
Jest to kluczowa część całego procesu, który przybliża Cię do studiów w wymarzonym uniwersytecie. Należy sie zarejestrować do serwisu internetowego na tej stronie, podać swoje dane osobowe i wypełnić formularz elektroniczny, w którego zawartość wchodzi kilka zakładek, m.in. życiorys, list motywacyjny, historia edukacji, referencje i doświadczenie zawodowe. Wysłanie formularza jest jednoznaczne ze złożeniem podania o przyjęcie na studia. Koszt 5-15£.
Referencje nie są tak często wykorzystywane w Polsce jak ma to miejsce w Anglii.
W rubryce referencje należy podać dane osoby, która może potwierdzić twoja tożsamość i osiągnięcia, jakie deklarujesz. Nie może być to jednak osoba spokrewniona z Tobą.
Na stronie UCAS znaleźć można najbardziej wiarygodne i wyczerpujące informacje na temat studiowania w Wielkiej Brytanii.
Kolejna bardzo ważna i pomocna strona internetowa to http://www.britishcouncil.org/poland-study-in-the-uk-faq.htm
Tym razem znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje w języku polskim.
Na studiach jest jednak wymagane by Twój język angielski był komunikatywny. Ma się przez to na myśli zasób słow. i umiejętności językowych, który umożliwi Ci rozumienie poleceń lektora oraz prace i poprawianie swojego poziomu języka angielskiego podczas trwania studiow. Przed rozpoczęciem studiow będziesz zobowiązany przedstawić stosowny certyfikat znajomości języka angielskiego. Najbardziej odpowiedni i uznawany na każdym uniwersytecie w Wielkiej Brytanii jest, IELTS. Szczegółowych informacji na ten temat możesz doszukać się na stronie http://www.ielts.org/
Istnieje możliwość uznania dyplomu z polskiego uniwersytetu, jeśli posiadasz taki i planujesz poszerzać swoje kwalifikacje za granica. Zajrzyj na www.buwiwm.edu.pl oraz www.enic-naric.net.
Na koniec odrobina goryczki. Mam na myśli finansowanie studiow i pobytu w Wielkiej Brytanii.
W tym celu warto zajrzeć na strone www.dfes.gov.uk/studentsupport Na tej stronie można znaleźć formularz o dofinansowanie czy tez o kredyt studencki i wszystkie reguły jego spłacania do ściągnięcia w formacie Adobe Reader. Dodatkowe zaglądnij na www.universitiesuk.ac.uk/ors/
Nie zapomnij o przetłumaczeniu koniecznych dokumentów jak np. dyplom licencjacki lub świadectwo maturalne. To może sie przydać. Należy pamiętać, ze Anglicy maja kłopoty z nauka jeżyków obcych. Nie należy, zatem liczyć na to, iż ktoś będzie w stanie przeczytać i zrozumieć treść polskich dokumentów.
Powyższy artykuł to tylko zbiór podstawowych informacji potrzebnych ci do zorientowania się we wszystkim, co jest konieczne do zrobienia, jeśli tylko wybierasz się na studia.
Ja przez to wszystko przebrnęłam dość gładko i obecnie odliczam dni do rozpoczęcia studiow.
No to, do zobaczenia na uniwersytecie! (Mam nadzieję;-))
Eva



Ewa Rączka - Anglia


<<  <  75/144  >  >>

  ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 21:13:57 Copyright ©2003-2006 Stowarzyszenie Kulturalne "prowincja"