piątek: 08.12.2023 imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza   
eKartki:
ostatnio dodana
najpopularniejsza

Zasłyszane:
Nadzieja - to inna nazwa rachunku prawdopodobieństwa.
O nas
Historia klubu
Było, nie minęło?
Ludzie
Kontakt
Aktualności
Nowości na stronie
Aerobik
Filmy
Galeria Pod śrubką
Koło modelarskie
SFOR
Szkółka szachowa
Teatr
Taniec
Wakacje ze śrubką
Warsztaty
Bajkowe Spotkania Teatralne
Festiwal Nauki i Sztuki
Cztery Pory Roku
Konkurs Modeli "śrubka"
Szachy w Galerii
Lasek
Konferencje Naukowe
Katowice Dzieciom
Ponad Granicami
Dzieci - dzieciom
Plener malarski
Inne
Twórcy
Biblioteka
Kawiarenka internetowa
Artykuły
Zaprosili nas
Kontr(a)wersje
Sporysz
Regionalia
Tam byliśmy
Prowincja
AKF NAKRĘTKA
Radio internetowe VIS
Kółko Cnót Wszelakich
Remont Klubu
eKartki

Imprezy    Ponad Granicami Ponad Granicami
EMALIE KOLOROWE
projekt artystyczny Polsko - Czeski

Międzynarodowy Plener Plastyczny
„EMALIE KOLOROWE dla wykorzystania techniki klasycznej emalii przemysłowej „OLKUSZ  2014”

     Międzynarodowy Plener Plastyczny  „EMALIE KOLOROWE dla wykorzystania techniki klasycznej emalii przemysłowej” to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie artystyczne, którego celem  jest włączenie sztuk plastycznych w procesie wytwarzania szkliwionych przedmiotów codziennego użytku i przywrócenia tradycji ich powszechnego użytkowania.
     Głównym organizatorem pleneru i warsztatów z ramienia Grupy Twórczej IN SIGNUM jest Antonin Gavlas, absolwent Wydziału Filozofii i Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu w Brnie, artysta, malarz, ceramik i fotografik, członek Związku Artystów Plastyków w Republice Czeskiej, współorganizator międzynarodowych seminariów artystycznych, ma na koncie 45 wystaw indywidualnych i 110 wystaw zbiorowych w Czechach, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Polsce, Słowacji, Szwajcarii i  USA.
     Głównymi  polskimi partnerami projektu są: Stowarzyszenie Kulturalne PROWINCJA i Klub ŚRUBKA. W projekcie uczestniczą też:  Galeria LABIRYNT z Krakowa i Stowarzyszenie Forum Innowacyjności  ODIN, specjalizujące się w organizacji plenerów  oraz warsztatów edukacyjnych.
W plenerze  uczestniczy 10. Artystów z Czech, Słowacji, Węgier i Polski: Eva Damborska, Alzbeta Dirnerova, Antonin Gavlas, Karol Hercik, Szymon Gdowicz, Ewelina Hojdys (Klub "śrubka"), Kamil Moskowczenko, Monika Panek, Jaroslav Gana i Karoly Balanyi.
     Powstałe w trakcie pleneru prace, wystawione zostaną najpierw w Galerii LABIRYNT No. 2 w Krakowie (od 10 do 31 lipca br.) i w Galerii POD ŚRUBKĄ w Żywcu (od 8 sierpnia do 11 września br.)
a następnie w galeriach naszych południowych sąsiadów. Po wystawach efekty twórczej przacy artystów uczestniczących w seminarium przekazane zostaną do obiektów użyteczności publicznej w różnych miastach.

     W ramach projektu  zorganizowane zostały warsztaty plastyczne we Frydlancie nad Ostrawicą (17.05. – 18.05.2014 r.) oraz w Olkuskiej Fabryce Naczyń Emaliowanych EMALIA S.A. (30.06. – 09.07.2014 r.) Tradycja produkcji naczyń emaliowanych w Olkuszu sięga 1907 roku. OFNE EMALIA S.A. jest bezpośrednią kontynuatorką powstałej ponad 100 lat temu fabryki. W 2014 roku przypada 50. Rocznica rozpoczęcia w OFNE pierwszej w Polsce produkcji tłoczonych wanien emaliowanych. Tłoczone wanny emaliowane do dziś są głównym produktem OFNE EMALIA S.A. wytwarzanym na rynek krajowy oraz na eksport.
     Międzynarodowy Plener Plastyczny  „EMALIE KOLOROWE dla wykorzystania klasycznej emalii przemysłowej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Przekraczamy Granice” oraz Funduszu Wyszechradzkiego we współpracy trans granicznej między regionami, których dotyczy problem ginących tradycji  szkliwa.

I etap projektu - 17 - 18.05.2014 r.  
plener we Frydlantcie nad Ostrawicą
Plener w obiektywie Antoniego Gavlasa:

     


Plener w obiektywie Eweliny Hojdys:

  


Prace wykonane podczas pleneru:

    
Antonin Gavlas      Karoly Balanay      A. Dirnerova

  
Damborska          JaroGama

     
Szymon Gdowicz     Ewelina Hojdys          Monika Panek

    
                      Kamil Moskowczenko     Karol Hercik
II etap pleneru - 30.6. - 9.7. 2014
plener w Olkuszu: w obiektywie Eweliny Hojdys:plener w Olkuszu: w obiektywie Jacka Szury:plener w Olkuszu: w obiektywach Olkuskiego Towarzystwa Fotograficznego:

  


III etap projektu - 9.08.2014 r. – 11.09.2014 r.  

wystawa w galerii "pod śrubką" "KOLOROWE EMALIE"
- prace  uczestników pleneru zorganizowanego przez Grupę Twórczą  IN SIGNUM – Ostrawa Plesna (Czechy), Stowarzyszenie Kulturalne „prowincja" oraz Klub "śrubka" z Żywca (Polska)


Antonin Gavlas (Ostrawa)

powrót

  ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 21:13:57 Copyright ©2003-2006 Stowarzyszenie Kulturalne "prowincja"